Januártól szigorodnak a könyvelő képzés feltételei
2024-től módosul a mérlegképes könyvelő képzésre vonatkozó hatályos jogszabály, megszűnik a távoktatás.
2024-től módosul a mérlegképes könyvelő képzésre vonatkozó hatályos jogszabály, megszűnik a távoktatás.
Újabb szigorításokat vezetnek be Pekingben a koronavírus-járvány miatt, ismét megtiltották a jelenléti oktatást az iskolákban.
Az egyetem hallgatói önkormányzata a Facebookon posztolt az aktuális járványügyi protokollról.
Bár a koronavírus-fertőzöttek száma szerte a világon emelkedik, a különböző országok más-más intézkedésekkel próbálják kezelni a járványhelyzetet. Van, ahol egy-két hetes rendkívüli szünetet rendeltek el, máshol a maszkviselést is elegendőnek tartják, és nem tervezek online oktatást.
Az egyetem minden hallgatójának és dolgozójának azt ajánlja, hogy éljen a koronavírus elleni oltás lehetőségével, és vegyék fel az első és a második oltást is.
A diákokat heti háromszor tesztelik majd.
Május 10-től már a felsősök és a középiskolások is visszatérhettek az iskolákba, így hosszú hónapok után a folyósók és a tantermek ismét megteltek élettel.
Május 10-től a felsősöknek és a középiskolásoknak is újraindul a jelenléti oktatás. Sokan azonban úgy érzik, ennek még nincs itt az ideje a járvány miatt, mások pedig feleslegesnek tartják, hogy a tanév utolsó honapjára kell visszatérni az iskolákba. Mit tehetnek azok a szülők, aki a továbbiakban is otthon tartanák a gyereküket, illetve milyen járványügyi intézkedésekkel kell számolni az intézményekben? Most minden kérdést megválaszolunk.
A cél, hogy az iskolák hétfői nyitását megelőzően kiszűrjék a koronavírus-fertőzötteket.
Jövőhét hétfőn nyitnak az iskolák, visszatérhetnek a tantermeikbe a középiskolások és a felsősök is - ezt azonban egyre többen tartják rossz lépésnek.
Az érettségi első hete után már általánostól középiskoláig mindenki személyesen tanul majd, és ez az év végéig így is marad. A digitális oktatás ugyanis "jól bevált, de a közösség szempontjából fontos a jelenlét is" - mondta Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ járványügyi osztályvezetője.
A Híradó úgy tudja, kompromisszum született a tanárok és az iskola között.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.